Списання товару із дорахуванням податкових зобов’язань

Матеріал з Wiki Nash Kraj
Перейти до: навігація, пошук

Документ «Зміна податкового призначення запасів» служить для відображення операції зміни цільового призначення запасів в податковому обліку. Цю операцію необхідно здійснювати перед використанням запасів в певному податковому призначенні, коли при надходженні таких запасів було зазначено інше (цільове) податкове призначення.
В деяких випадках документ списує також і бухгалтерську собівартість запасів.
Документ проводить коректування сум податкового кредиту (податкових зобов'язань) по ПДВ у випадках, коли зміна цільового призначення запасу впливає на можливість включення сум, сплаченого постачальникові ПДВ, у податковий кредит, також використовується для списання ТМЦ для використання не у господарських витратах (за рахунок прибутку підприємства, інші операційні (не податкові) витрати і т.д.).
Заповнювати документ рекомендується в такий спосіб.
Вибрати Меню – Налоговый учет – Изменение налогового назначения запасов.
Натиснути на панелі, журналу документів кнопку Добавить.(мал.1)

мал.1


Відкриється вікно заповнення документу
У табличну частину внести необхідну номенклатуру, вказати кількість і нове цільове призначення Далі можна автоматично підібрати партії товарів в податковому обліку (документ не проведется без зазначення в кожному з рядків табличної частини документа надходження, крім випадку, коли метод списання партій в податковому обліку - "по середній"). Ця дія здійснюється натисканням кнопки "Заповнити по партіях". Далі необхідно перевірити метод коригування податкового кредиту та суму ПДВ.
Кнопка "Оновити суми" дозволяє перезаповнити суми в рядках табличної частини. Інформація для заповнення береться з регістра податкових партій товарів на складах.(мал.2)

мал.2


Якщо проставити відмітку Списывать запасы, то при проведенні документу вибрані ТМЦ будуть списані на відповідні рахунки затрат і знято залишки по партійному обліку.
При списанні ТМЦ донараховуються податкові зобов’язання по ПДВ, для цього на закладці товари в табличній частині в полі Новое нал.назначение встановити Необл. НДС, любая хоз., в полі Метод корректировки встановити значення Начислить обязательства.
На закладці Счета Учета потрібно встановити рахунки обліку затрат списання ТМЦ та донарахування ПДВ, якщо рахунок затрат і нарахування ПДВ відрізняються (по замовчуванню стоїть відмітка Счет затрат и сет начислення НДС совпадают) заповнити необхідні значення.
Якщо списуються товари в асортименті, ведеться облік без партій і необхідно списати певну суму товарів, тоді встановити відмітку 1cbb8.PNG і в табличній частині заповнити суму списання товару.