РРО
Реєстратор розрахункових операцій (РРО) — це пристрій або програмно-технічний комплекс, в якому реалізовані фіскальні функції і який призначений для реєстрації розрахункових операцій при продажу товарів (наданні послуг), операцій з купівлі-продажу іноземної валюти та/або реєстрації кількості проданих товарів (наданих послуг).
Використання реєстраторів регламентується Законом України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг»<ref name="закон РРО" />. Дозволені для використання пристрої вносяться до Державного реєстру реєстраторів розрахункових операцій наказом Міністерства доходів і зборів України.
Види реєстраторів розрахункових операцій
До реєстраторів розрахункових операцій відносяться:
- Електронний контрольно-касовий апарат (реєстратор розрахункових операцій, який додатково забезпечує попереднє програмування найменування і ціни товарів (послуг) та облік їх кількості, друкування розрахункових та інших звітних документів).
- Електронний контрольно-касовий реєстратор (реєстратор розрахункових операцій, який додатково забезпечує облік кількості реалізованих товарів (послуг) найменування, друкування розрахункових та інших звітних документів).
- Комп'ютерно-касова система (реєстратор розрахункових операцій, виконаний із застосуванням комп'ютерних засобів, який додатково виконує технологічні операції, визначені сферою його застосування, і забезпечує друкування розрахункових та інших звітних документів).
Складові частини (блоки) реєстраторів розрахункових операцій (РРО)
РРО складається з наступних блоків:
- Пристрій вводу інформації, для чого використовується клавіатура чи сканер.
- Блок управління, основними елементами якого є мікропроцесор, пристрої оперативної (ОЗП) і постійної (ПЗП) пам'яті. В ОЗП зберігаються дані по грошових і операційних регістрах, в ПЗП зберігаються програми, які забезпечують роботу операційної системи процесора.
- Блоки індикації — дисплей для показу інформації, що вводиться в машину, для візуального контролю результатів обчислень, а також для відображення режиму роботи РРО і його стану на даний момент.
- Блок фіскальної пам'яті — енергонезалежний пристрій, в якому накопичується інформація про виручку РРО від зміни до зміни. Інформація у ФП заноситься при обнулінні ОЗП
- Блок друку (принтер) — призначений для друкування касових документів: чеків, контрольної стрічки, звітів з обнулінням і без обнуління.
- Блок живлення — застосовується для подачі напруги на всі функціональні вузли апарата.
Режими роботи реєстраторів розрахункових операцій (РРО)
Режими роботи РРО:
- режим роботи касира (основний);
- режим виведення оперативних звітів;
- режим виведення оперативних звітів з обнулінням (в кінці зміни);
- режим програмування;
- режим тестування.