ПК Капітал
Програмний комплекс "Капітал" (далі Капітал) виконує функції з обліку товарів і коштів. Тобто рахує три основні цифри в часі: залишок товару, сума реалізації (СР) і залишкова сума закупки. Всі інші значення похідні, аналітичні або корегуючі. Капітал призначений для вирішення завдань управління торгівлею, виробництвом, операціями замовлення, закупки та реалізації товару, ціноутворення, проведення інвентаризації та категоризації товару,інтегрований з найбільш розповсюдженими на ринку України касовими апаратами, а також надає можливість синхронізації даних з електронними вагами та терміналами збору даних. Передбачений варіант експорту даних в MS Excel та обміну даних з бухгалтерською системою 1С, функціонує на платформах MS Windows, серверна частина на ОС Linux, FreeBSD.
Комплекс складається з таких основних частин:
- База даних. Одна із найважливіших баз даних, що входять в комплекс, та з якою працюють майже всі програми комплексу. Вона містить всю інформацію про торгову одиницю. Виконана в СУБД Firebird, яка сумісна з ОС Windows, Freebsd та Linux.
- Склад. Основна програма обробки даних. Сумісна з ОС Windows всіх версії, забезпечує всі торгівельні операції крім пробиття чеків. Підтримує синхронізацію з електронними вагами та містить засоби для експорту даних в різні формати, такі як txt, html i pdf для 1С:Бухгалтерія. Робота Складу в режимі оффлайн неможлива.
- Каса. Програма — робоче місце касира. Створена для торгівлі. Списує товар, рахує готівку/перерахунок, працює з всіма популярними РРО, чекодруками, терміналами (поповнення мобільних операторів: Київстар, Лайф, МТС та інші). Для оперативної роботи ПК Каса не працює на пряму з основною базою даних, а володіє власною базою даних, яка постійно синхронізується з основною базою, що забезпечує автономну роботу каси. ПРоте існують деякі операції які вимагають зв'язку з головною базою — це використання бонусної системи (операція проводиться напряму в основній базі даних) або поповнення рахунків через Інтернет.
- База даних каси. База, з якою працює тільки одна Каса. Часткового копіює основну базу і постійно з нею синхронізується.
- Ревізія. Ревізія створена для введення фактичних залишків товарів. Вона не працює з цінами,а записує лише кількість. Як і Каса, містить власну базу і зв'язується з Основною базою тільки щоб загрузити/вигрузити ревізію (документ) зі Складу та загрузити залишки назад.
- База даних Ревізії досить проста. Містить декілька таблиць із залишками та ревізіями.
- Реплікатор. Сервіс, що забезпечує синхронізацію даних. Він запускається на серверному кластері (сервері) і працює з двома базами по локальній мережі. На касу передає адекватні залишки та ціни, а назад забирає списання залишків.
- Синхронізація. Це програма, яка забезпечує синхронізацію даних по всій мережі магазинів. Працює на сервері, зв'язується з двома базами (Firebird, MSSQL) через мережу Інтернет.
- Сервіс коригування. Сервіс, що також працює на сервері, займається виправленнями помилок (неправильні залишки кількості або суми) Проект запущено в роботу з 2014 року.
- База даних Каск.Сюди потрапляє інформація, що збирається з бази торгового закладу, використовується для подальшої аналітики. Містить інформацію про: товари, клієнти, документи, тому база Каск має великий об'єм. Обслуговується за допомогою MSSQL.
- Каск. Власне програма для бази Каск. Має схожий інтерфейс з програмою Склад, але володіє іншими аналітичними функціями.
- Куби. Більші обдарована інтерпретація Каска, розрахована для роботи зі звітами.