Повернення товару

Матеріал з Wiki Script Solutions
Версія від 13:14, 29 липня 2016, створена Bodiksh (обговореннявнесок) (Створена сторінка: ==Повернення товарів від покупця== Документ призначений для оформлення повернення відв...)

(різн.) ← Попередня версія • Поточна версія (різн.) • Новіша версія → (різн.)
Перейти до: навігація, пошук

Повернення товарів від покупця

Документ призначений для оформлення повернення відвантажених раніше покупцеві позицій номенклатури. Для створення документу повернення товарів від покупця виберіть в меню «Продажа» - «Возврат товаров от покупателя».(мал.1)

мал.1


Створіть новий документ повернення товарів від покупця за допомогою натискання кнопки 1cbb2.PNG (або натисніть клавішу Insert або виберіть меню Дії — Додати).
У документі можна вибрати наступні види операції(мал.2):

  • Продаж, комісія
  • Обладнання
мал.2


Повернення товарів може оформлятися для покупця або комісіонера. І в тому і в іншому випадку встановлюється один і той же вид операції - продаж, комісія. Вид виробленої операції - повернення купленого товару або товару, переданого на комісію, визначається видом договору, зазначеним у документі. Якщо вибраний вид договору "З покупцем", то оформляється операція повернення товарів покупцем. Якщо вибраний вид договору "З комісіонером", то оформляється операція повернення товарів комісіонером.
Повернення товарів може оформлятися, як на роздрібний, так і на оптовий склад. Повернення товарів для складу виду "Неавтоматизована торгівельна точка" не передбачений. Товар в неавтоматизовану торгову точку надходить тільки в результаті переміщення з оптового або роздрібного складу. Продаж товарів з роздрібної торговельної точки здійснюється за допомогою документа "Звіт про роздрібні продажі" без зазначення конкретного покупця.
Повернення від покупця можна оформляти на підставі документа, за яким товар відвантажувався покупцеві. Тоді при вводі на підставі документа реалізації успадковується вид операції, визначений у документі реалізації. При заповненні копіюється склад документа. Повернення від покупця можна оформляти без документа підстави. Тоді по кнопці "Заповнити" можна провести заповнення табличної частини документа товарами, реалізованими за документом відвантаження.(мал.3)

мал.3


Повернення товарів постачальникові

Документ призначений для оформлення повернення раніше отриманих позицій номенклатури. Для створення документу повернення товарів постачальникові виберіть в меню «Покупка» - «Возврат товаров поставщику».(мал.4)

мал.4


Створіть новий документ повернення товарів від покупця за допомогою натискання кнопки 1cbb2.PNG (або натисніть клавішу Insert або виберіть меню Дії — Додати).
У документі можна вибрати наступні види операції(мал.5):

  • Купівля, комісія
  • З переробки
  • Обладнання
мал.5


Повернення товарів може оформлятися для постачальника або комітента. І в тому і в іншому випадку встановлюється один і той же вид операції - купівля, комісія. Вид оформлюваної операції - повернення купленого товару або товару, прийнятого на комісію, визначається видом договору, зазначеним у документі. Якщо вибраний вид договору "З постачальником", то оформляється операція повернення товарів постачальнику. Якщо вибраний вид договору "З комітентом", то оформляється операція повернення товарів комітенту.
Повернення товарів постачальникові можна оформляти по конкретному документу надходження. При введенні на підставі документа надходження копіюється склад документа, кількість заповнюється мінімальним значенням з того, що залишилося на складі і того, що є в рядку документа-підстави. При цьому в табличній частині документа вказується той документ надходження, по якому проводиться повернення.
Автоматичне заповнення табличної частини документа можна здійснити і при натисканні кнопки "Заповнити" в документі.
Інформація про поворотній тарі, яку необхідно повернути постачальнику, заповнюється на закладці "Тара".
Слід відмітити, що повернення коректно можна створити в програмі при веденні партійного обліку, для товарів в асортименті дані документи завантажуються автоматично із торгових програм, із встановленням сум повернення та собівартості даних товарів.(мал.6)

мал.6