Вимоги щодо комп’ютерного і електронно-торгівельного обладнання

Матеріал з Wiki Script Solutions
Перейти до: навігація, пошук

Франчайзі повинен забезпечити підготовку робочих місць касирів і менеджерів/операторів вводу відповідно до вимог, які вказані нижче та розділені по розділах.

Як правило, практично все нове комп’ютерне обладнання, яке є на сьогоднішній день в продажу, задовольняє вимогам ПК Капітал.

Обо'язково повинно бути встановлено і налаштовано:

- операційна система;

- драйвера;

- антивірусна програма;

- а також програми віддаленого доступу TeamViewer і Ammyy Admin.

На кожному робочому місці має бути блок безперебійного живлення (ББЖ, UPS) - автоматичний пристрій, що дозволяє підключеному комп’ютерному обладнанню деякий час (як правило – 5-15 хв) працювати від акумуляторів ББЖ при зникненні електричного струму або при відхиленні його параметрів від допустимих норм.

Локальна комп’ютерна мережа та Інтернет

Франчайзі забезпечує побудову і налаштування локальної комп’ютерної мережі відповідно до нижчевказаних вимог.

Фізично локальна мережа будується по топології «зірка» на основі кабелю «вита пара» UTP5e. Кількість кабелю, необхідного для прокладання локальної мережі, вираховується в залежності від розміру торгового закладу.

Як правило, для невеликого магазину достатньо однієї бухти кабелю (бухта – 305м).

Принципова схема побудови мережі подана нижче. Для підключення всього нижчезазначеного обладнання в єдину локальну мережу служить мережевий комутатор (switch).

Найпоширеніші комутатори на 5, 8, 16, 24 портів в залежності від максимально можливої кількості підключень.

Кожне підключення займає один порт на комутаторі. При налаштуванні мережі використовується діапазон адрес 192.168.0.1-192.168.0.254, причому ІР-адреси необхідно розподілити наступним чином:

Назва ІР-адреси
Робоче місце касира Cистемний блок - 192.168.0.11 для каса№1, 192.168.0.12 для каса№2 і т.д. в залежності від кількості кас. Фіскальний реєстратор – ІР-адреса автоматично присвоюється DHCP-сервером на модемі/роутері
Робоче місце менеджера/оператора вводу 192.168.0.20, 192.168.0.21, 192.168.0.22 і т.д. в залежності від кількості таких робочих місць
Мережева вага чекодрукуюча 192.168.0.190, 192.168.0.191 і т.д. в залежності від кількості мережевих ваг
Відеореєстратор (DVR) 192.168.0.250
Модем/роутер для виходу в Інтернет 192.168.0.1
Сервер 192.168.0.2


Робоче місце Каса

Для здійснення торгівлі юридичною особою або фізичною особою-підприємцем ФОП, платником ПДВ, необхідно використання фіскального реєстратора (електронний контрольно-касовий реєстратор) – реєстратор розрахункових операцій РРО, який забезпечує облік кількості реалізованих товарів (послуг) найменування, друкування розрахункових та інших звітних документів (не плутати з касовим апаратом!, який є також реєстратором розрахункових операцій, але не використовується з ПК Капітал).

Наявність фіскального реєстратора обов’язкова для продажу підакцизних товарів – алкоголь, тютюн тощо. При здійсненні торгівлі фізичною особою-підприємцем на спрощеній системі оподаткування для друку нефіскальних чеків використовується принтер чеків. Принтер чеків не веде обліку реалізованих товарів.

Для оплати товару банківською карткою (безготівка) використовується банківський POS-термінал, який встановлює працівник банку і проводить касирам інструктаж з користування.

В торгових закладах «Наш Край» формату Магазин біля дому встановлюють касові бокси (рис.1).

R1.png

Для зручності роботи касирів рекомендується використовувати захисне оргскло, на яке можна змонтувати монітор, а також за оргсклом розмістити клавіатуру, мишу, сканер штрих-кодів і детектор банкнот. На стільниці ж розміщується грошовий ящик, фіскальний реєстратор, принтер чеків, POS-термінал тощо. Системний блок і ББЖ розміщується під стільницею.

В торгових закладах «Наш Край» формату Експрес встановлюють касові тумби (рис.2).

R2.png

Розмір тумби повинен бути достатнім для розміщення на стільниці монітора, клавіатури + миші, сканера штрих-кодів, принтера чеків і фіскального реєстратора, а в стільниці і безпосередньо в тумбі повинні бути отвори для кабелів. Грошові ящики вмонтовані в тумбі, а розміри і розташування поличок в тумбі повинні дозволити розмістити системний блок і ББЖ. Касове місце повинно мати мінімум три розетки 220В.

Правило підключення обладнання на касі до 220В зображено на рис. 3.

R3.png


Системний блок Вимоги Примітка
Процесор Класу Celeron 2.5GHz і вище Рекомендовано процесори останніх поколінь
ОЗУ 1 Гб і більше Рекомендовано DDR2, DDR3
Жорсткий диск Будь-який виробник Не менше 3 Gb вільного місця для модуля Каса
Материнська плата З інтегрованим Video і Lan. Наявність COM-порту Наявність LPT-порту – при використанні принтера чеків з LPT-інтерфейсом (для ФОП). Наявність інтерфейсу PS/2 при використанні клавіатури PS/2.

Увага! Всі комп’ютери на касових місцях повинні мати COM-порт (RS-232) для підключення фіскального реєстратора

Блок живлення Будь-який виробник Рекомендовано 350-400W, з вентилятором 120мм
Операційна система Windows XP, Windows 7,8,10 – 32- або 64- розрядні системи З квітня 2014р. підтримка та оновлення ОС Windows XP припинилась. Увага! Не встановлювати так звані «збірки» ОС Windows, оскільки такі системи працюють НЕКОРЕКТНО. Встановлюйте лише офіційні дистрибутиви ОС Windows!
Програмне забезпечення Антивірусна програма.Драйвера пристроїв Встановлювати антивірусну програму без фаєрвола, рекомендовано ESET Nod32 або Microsoft Security Essentials



Робоче місце Менеджер\Оператор вводу

Сервер

Інше обладнання