Відмінності між версіями «ПК Капітал»

Матеріал з Wiki Script Solutions
Перейти до: навігація, пошук
 
(не показані 20 проміжних версій 2 учасників)
Рядок 1: Рядок 1:
Програмний комплекс "Капітал" (далі Капітал) виконує функції з обліку товарів і коштів. Тобто рахує три основні цифри в часі:  
+
'''Програмний комплекс "Капітал"''' (''далі Капітал'')  виконує функції з обліку товарів і коштів. Тобто рахує три основні цифри в часі: залишок товару, сума реалізації (СР) і залишкова сума закупки. Всі інші значення похідні, аналітичні або корегуючі. Капітал  
залишок товару, сума реалізації (СР) і залишкова сума закупки. Всі інші значення похідні, аналітичні або корегуючі. "Капітал  
+
 
призначений для вирішення завдань управління торгівлею, виробництвом, операціями замовлення, закупки та реалізації товару,  
 
призначений для вирішення завдань управління торгівлею, виробництвом, операціями замовлення, закупки та реалізації товару,  
ціноутворення, проведення інвентаризації та категоризації товару - сказано на [//softwest.net/roboty/programnyy-kompleks-kapital офіційній сторінці компані Софтвест] значить так воно і є - інтегрований з найбільш розповсюдженими на ринку України касовими апаратами, а також надає можливість синхронізації даних з електронними вагами та терміналами збору даних. Передбачений варіант експорту даних в MS Excel  
+
ціноутворення, проведення інвентаризації та категоризації товару,інтегрований з найбільш розповсюдженими на ринку України касовими апаратами, а також надає можливість синхронізації даних з електронними вагами та терміналами збору даних. Передбачений варіант експорту даних в MS Excel  
та обміну даних з бухгалтерською системою 1С, функціонує на платформах MS Windows XP та Windows 7,  
+
та обміну даних з бухгалтерською системою 1С, функціонує на платформах MS Windows,  
серверна частина на ОС Linux, FreeBSD".  
+
серверна частина на ОС Linux, FreeBSD.  
  
Отже комплекс "жирний" і має багато цікавого. Був створений в 2005 році і активно розробляється й зараз, тому документація буде
+
==Комплекс складається з таких основних частин:==
змінюватись і дописуватись. Іншими словами - програма для супермаркету або невеликого продуктового магазину.  
+
* [[База даних]]. Одна із найважливіших баз даних, що входять в комплекс, та з якою працюють майже всі програми комплексу. Вона містить всю інформацію про торгову одиницю. Виконана в СУБД Firebird, яка сумісна з ОС Windows, Freebsd та Linux.
Звісно, масштаби не обмежуються розмірами торгових закладів, може обслуговувати і гіпермаркети, стабільності і  
+
* [[Склад]]. Основна програма обробки даних. Сумісна з ОС Windows всіх версії, забезпечує всі торгівельні операції крім пробиття чеків. Підтримує синхронізацію з електронними вагами та містить засоби для експорту даних в різні формати, такі як txt, html i pdf для 1С:Бухгалтерія. Робота Складу в режимі оффлайн неможлива.
функціоналу вистачає.
+
* [[Каса]]. Програма — робоче місце касира. Створена для торгівлі. Списує товар, рахує готівку/перерахунок, працює з всіма популярними РРО, чекодруками, терміналами (поповнення мобільних операторів: Київстар, Лайф, МТС та інші). Для оперативної роботи ПК Каса не працює на пряму з основною базою даних, а володіє власною базою даних, яка постійно синхронізується з основною базою, що забезпечує автономну роботу каси. ПРоте існують деякі операції які вимагають зв'язку з головною базою — це використання бонусної системи (операція проводиться напряму в основній базі даних) або поповнення рахунків через Інтернет.
 +
* [[База даних каси]]. База, з якою працює тільки одна Каса. Часткового копіює основну базу і постійно з нею синхронізується.
 +
* [[Ревізія]]. Ревізія створена для введення фактичних залишків товарів. Вона не працює з цінами,а записує лише кількість. Як і Каса, містить власну базу і зв'язується з Основною базою тільки щоб загрузити/вигрузити ревізію (документ) зі Складу та загрузити залишки назад.
 +
* [[База даних Ревізії]] досить проста. Містить декілька таблиць із залишками та ревізіями.
 +
* [[Реплікатор]]. Сервіс, що забезпечує синхронізацію даних. Він запускається на серверному кластері (сервері) і працює з двома базами по локальній мережі. На касу передає адекватні залишки та ціни, а назад забирає списання залишків.
 +
* [[Синхронізація]]. Це програма, яка забезпечує синхронізацію даних по всій мережі магазинів. Працює на сервері, зв'язується з двома базами (Firebird, MSSQL) через мережу Інтернет.
 +
* [[Сервіс коригування]]. Сервіс, що також працює на сервері, займається виправленнями помилок (неправильні залишки кількості або суми) Проект запущено в роботу з 2014 року.
 +
* [[База даних Каск]].Сюди потрапляє інформація, що збирається з бази торгового закладу, використовується для подальшої аналітики. Містить інформацію про: товари, клієнти, документи, тому база Каск має великий об'єм. Обслуговується за допомогою MSSQL.
 +
* [[Каск]]. Власне програма для бази Каск. Має схожий інтерфейс з програмою Склад, але володіє іншими аналітичними функціями.
 +
* [[Куби]]. Більші обдарована інтерпретація Каска, розрахована для роботи зі звітами.
  
==Комплекс скаладається з таких основних частин:==
+
[[File:Structure pk capital.png|thumb|center|Структура ПК Капітал]]<br />
* [[База даних]]. Це не єдина база, що входить в комплекс, але найважливіша. З нею працюють майже всі програми комплексу. В цій базі міститься вся інформація про торгову одиницю, тому вона є дуже важлива і її втрата тягне за собою великі неприємності, безкінечні години роботи, недосипання, недоїдання і навіть сльози. Виконана вона в субд Firebird по можливості останньої версії, який може крутитись на ОС Windows, Freebsd (найкраще) та Linux (зараз не практикується, але думаю працюватиме).
+
* [[Склад]]. Основна програма обробки даних. Ставиться на ос windows всіх версії, працює з користувачем і забезпечує всі торгівельні операції крім пробиття чеків. Підтримує синхронізацію з електронними вагами та вміє експортувати в різні формати. Такі як txt, html i pdf для 1С:Бухгалтерія. Оффлайн робота Складу звісно не можлива, потрібна база даних.
+
* [[Каса]]. Програма - робоче місце касира. Створена для торгівлі. Буквально. Списує товар, рахує готівку/перерахунок, працює з всіма популярними РРО, маленькими принтерами - "чекодруками", терміналами (поповнення дуже багатьох операторів: (Київстар, Лайф, МТС, WoT напевно і інші). Каса не працює на пряму з основною базою даних, а має для оперативної роботи свою базу, яка час-від-часу поновляє знання з основною через синхронізацію, тому каса абсолютно автономна. Ми кажемо - робота оффлайн. Але деякі операції таки потребують прямий звязок джерелом, це використання бонусної системи (операція проводиться напряму в основній базі даних) або поповнення рахунків через Інтернет.
+
* [[База даних каси]]. База, з якою працює тільки одна Каса. База дуже простенька тому багато про неї не роскажеш. Вона часткового копіює основну базу і постійно з нею синхронізується.
+
* [[Ревізія]]. Ревізія створена для введення фактичних залишків товарів. Вона не працює з цінами, лише записує кількість. Як і Каса, працює зі "своєю" базою і зв'язується з Основною базою тільки щоб загрузити/вигрузити ревізію (документ) зі Складу та загрузити залишки назад.
+
* [[База даних Ревізії]] дуже проста. Вона містить декілька таблиць із залишками та ревізіями і, якщо заглянути в неї, все стане зрозумілим.
+
* [[Реплікатор]]. Сервіс, що забезпечує цю славну синхронізацію, про яку вже двічі згадував. Він запускається на серверному кластері (сервері) і працює з двома базами по локальній мережі. На касу передає адекватні залишки та ціни, а назад забирає списання залишків. Працює 24 години на добу, але якщо каси виключені і зв'язку немає, може "поспати"
+
* [[Синхронізація]]. Це ще одна програма синхронізації, яка так і називається. Вона забезпечує синхронізацію даних по всій мережі магазинів. На ходу з 2009 року і постійно розвивається. Крутиться на сервері, зв'язується з двома базами (Firebird, MSSQL), працює через Інтернет.
+
* [[Сервіс коригування]]. Сервіс, що також працює на сервері, займається виправленнями помилок в основній базі. Маються на увазі помилки в даних: неправильні залишки кількості або суми. Так, як би це не звучало, але Капітал, працюючи з базою, багато помиляється, тому його треба підліковувати. Проект новий, в 2014 році тільки почався, тому надіюсь, що він принесе багато користі цілому комплексу.
+
* [[База даних Каск]]. Цю базу даних можна було назвати основною базою даних для основних база даних. Інформація, що збирається з бази торгового закладу потрапляє сюди і тут лишається для подальшої аналітики. Передається майже все: товари, клієнти, документи, тому база Каск дуже велика. Обслуговує її MSSQL і непогано справлєються, а раніше це робив Firebird.
+
* [[Каск]]. Власне програма для бази Каск. Дуже схожа на Склад, але має інші функції, аналітичні.
+
* [[Куби]]. Більші обдарована інтерпритація Каска, розрахована для роботи зі звітами.
+
  
Коротко про все і наче нікого не пропустив. Даних опис дуже поверховий аби в читача було приблизне уявлення з чим він матиме справу.<br />
 
[[File:001 capital a.png|Структура ПК Капітал]]<br />
 
[[Користувач:Surycat|Surycat]] ([[Обговорення користувача:Surycat|обговорення]]) 17:07, 19 травня 2015 (EEST)<br />
 
 
[[Категорія:Капітал]]
 
[[Категорія:Капітал]]

Поточна версія на 15:29, 24 червня 2015

Програмний комплекс "Капітал" (далі Капітал)  виконує функції з обліку товарів і коштів. Тобто рахує три основні цифри в часі: залишок товару, сума реалізації (СР) і залишкова сума закупки. Всі інші значення похідні, аналітичні або корегуючі. Капітал призначений для вирішення завдань управління торгівлею, виробництвом, операціями замовлення, закупки та реалізації товару, ціноутворення, проведення інвентаризації та категоризації товару,інтегрований з найбільш розповсюдженими на ринку України касовими апаратами, а також надає можливість синхронізації даних з електронними вагами та терміналами збору даних. Передбачений варіант експорту даних в MS Excel та обміну даних з бухгалтерською системою 1С, функціонує на платформах MS Windows, серверна частина на ОС Linux, FreeBSD.

Комплекс складається з таких основних частин:

  • База даних. Одна із найважливіших баз даних, що входять в комплекс, та з якою працюють майже всі програми комплексу. Вона містить всю інформацію про торгову одиницю. Виконана в СУБД Firebird, яка сумісна з ОС Windows, Freebsd та Linux.
  • Склад. Основна програма обробки даних. Сумісна з ОС Windows всіх версії, забезпечує всі торгівельні операції крім пробиття чеків. Підтримує синхронізацію з електронними вагами та містить засоби для експорту даних в різні формати, такі як txt, html i pdf для 1С:Бухгалтерія. Робота Складу в режимі оффлайн неможлива.
  • Каса. Програма — робоче місце касира. Створена для торгівлі. Списує товар, рахує готівку/перерахунок, працює з всіма популярними РРО, чекодруками, терміналами (поповнення мобільних операторів: Київстар, Лайф, МТС та інші). Для оперативної роботи ПК Каса не працює на пряму з основною базою даних, а володіє власною базою даних, яка постійно синхронізується з основною базою, що забезпечує автономну роботу каси. ПРоте існують деякі операції які вимагають зв'язку з головною базою — це використання бонусної системи (операція проводиться напряму в основній базі даних) або поповнення рахунків через Інтернет.
  • База даних каси. База, з якою працює тільки одна Каса. Часткового копіює основну базу і постійно з нею синхронізується.
  • Ревізія. Ревізія створена для введення фактичних залишків товарів. Вона не працює з цінами,а записує лише кількість. Як і Каса, містить власну базу і зв'язується з Основною базою тільки щоб загрузити/вигрузити ревізію (документ) зі Складу та загрузити залишки назад.
  • База даних Ревізії досить проста. Містить декілька таблиць із залишками та ревізіями.
  • Реплікатор. Сервіс, що забезпечує синхронізацію даних. Він запускається на серверному кластері (сервері) і працює з двома базами по локальній мережі. На касу передає адекватні залишки та ціни, а назад забирає списання залишків.
  • Синхронізація. Це програма, яка забезпечує синхронізацію даних по всій мережі магазинів. Працює на сервері, зв'язується з двома базами (Firebird, MSSQL) через мережу Інтернет.
  • Сервіс коригування. Сервіс, що також працює на сервері, займається виправленнями помилок (неправильні залишки кількості або суми) Проект запущено в роботу з 2014 року.
  • База даних Каск.Сюди потрапляє інформація, що збирається з бази торгового закладу, використовується для подальшої аналітики. Містить інформацію про: товари, клієнти, документи, тому база Каск має великий об'єм. Обслуговується за допомогою MSSQL.
  • Каск. Власне програма для бази Каск. Має схожий інтерфейс з програмою Склад, але володіє іншими аналітичними функціями.
  • Куби. Більші обдарована інтерпретація Каска, розрахована для роботи зі звітами.
Структура ПК Капітал