Довідник «Адміністратор»

Матеріал з Wiki Nash Kraj
Перейти до: навігація, пошук

Довідник «Користувачі»

Довідник «Користувачі» призначений для роботи з усіма користувачами, які працюють з програмним комплексом «Капітал». Одноразово добавивши потрібного користувача автоматично прописуються його реквізити у всіх створених ним документах. У разі необхідності можна змінювати його дані.

Даний довідник можна запустити кількома способами: за допомогою головного меню (Довідники/Адміністратор/Користувачі), за допомогою «інспектора довідників» («Адміністратор»/«Користувачі»).

Головне вікно довідника «Користувачі» має вигляд (мал. 229):

мал. 229


Створення, редагування та видалення користувачів

Для створення нового користувача слід натиснути відповідну кнопку розташовану на панелі інструментів довідника „Користувачі" Новий В результаті чого з’явиться вікно «Новий користувач» в якому необхідно ввести інформацію про користувача. Дане вікно складається з 5-ти закладок в яких необхідно ввести відповідно (мал. 230):

  • Основні (прізвище, ім’я, по-батькові, стать, дата народження);
мал. 230


  • Контакти (мал. 231);
мал. 231


  • Додаткоао

(мал. 232);

мал. 232


  • Працівник (посада,дата прийому на роботу, дата звільнення,причина звільнення, кінцева дата дії доступів)

(мал. 233);

мал. 233


  • Авторизація (логін, нік,пароль,цифровий підпис)

(мал. 234);

мал. 234


Ввівши всі необхідні дані, натискаємо кнопку «Прийняти» в результаті чого новий користувач буде додано до бази даних всіх користувачів.(мал. 235);

мал. 235


Після того, як користувач створений, його потрібно активувати, для цього потрібно виділити користувача, натиснути праву кнопку миші і в меню, що з'явиться вибрати "Активувати користувача" (мал. 236);

мал. 236


Після того, як користувач активований, потрібно перейти в довідник ролі і присвоїти даному користувачу ролі, поставивши галочку навпроти відповідних ролей. Для зміни інформації про користувача слід натиснути кнопку „Редагувати".

Для редагування даних користувача потрібно виділити цього користувача та натиснути відповідну кнопку на панелі інструментів Редагувати, після чого з’явиться діалогове вікно схоже на вікно для створення користувача. Далі потрібно виправити невірні та ввести потрібні дані і натиснути кнопку «Прийняти».

Для видалення користувача потрібно його виділити, натиснути відповідну кнопку на панелі інструментів Видалити та підтвердити видалення.

Друк бейджиків

Для друку бейджиків необхідно натиснути ПКМ на необхідному користувачу і вибрати даний пункт із контекстного меню.

Em009.png

Перед виконанням даної операції, потрібно відредагувати дані працівника, вказавши посаду (вкладка працівник) та цифровий підпис (вкладка авторизація).

Us7.png

Us8.png

Цифровий підпис (ЦП) використовується для доступу в термінал збору даних (ТЗД) та для підтвердження видалення позиції (якщо відмічене відповідне право для даного користувача), також за допомогою ЦП можна здійснити вхід в Касу або Склад. Якщо поле ЦП порожнє, система автоматично генерує 12 цифр.

Us9.png

Довідник «Ролі»

Довідник «Ролі» призначений для створення набір прав доступів.

Створивши набір прав доступів, можна надати їй певні права та при створенні користувача, необхідно тільки надати йому роль, відмітивши групу (чи кілька груп) в довіднику "Ролі користувачів".

Даний довідник можна запустити кількома способами: за допомогою головного меню (Довідники/Адміністратор/Ролі), за допомогою «інспектора довідників» («Адміністратор»/«Ролі»).

Головне вікно довідника «Ролі» має вигляд (мал. 235):

мал. 235


Створення, редагування, видалення ролі користувачів

Для створення нового користувача слід натиснути відповідну кнопку розташовану на панелі інструментів довідника „Користувачі" Новий. Програма запитає назву групи та після її введення створить роль з такою назвою (мал. 234).

мал. 234


Для редагування назви потрібно виділити дану роль та натиснути відповідну кнопку на панелі інструментів Редагувати, після чого з’явиться діалогове вікно, в якому можна переписати назву та підтвердити зміни.

Для видалення ролі користувачів потрібно її виділити, натиснути відповідну кнопку на панелі інструментів Видалити та підтвердити видалення. Користувачі, що належали будуть переведені в роль «Гості» та позбавлені будь-яких прав.

Довідник «Ролі користувачів»

Довідник «Ролі користувачів» призначений для присвоєння ролей користувачу та індивідуальних прав доступу. Загальний вигляд довідника мал. 236

мал. 235


  • 1 Список користувачів
  • 2 Ролі користувачів
  • 3 Список прав користувачів

Кожному користувачу можна присвоїти кілька ролей, в залежності від цього йому будуть присвоєні відповідні права. Також можна присвоїти права кожному користувачу окремо, незалежно від його ролі. Для цього потрібно виділити користувача і у відповідному вікні відмітити відповідне право чи роль.